fbpx

Dobre napísaný inzerát je prvým krokom úspešného náboru

Váš inzerát už týždne visí na pracovných portáloch, no ten pravý zamestnanec sa stále nenašiel. Kde to viazne? Možno hneď na začiatku – v inzercii.

detail na ruku zaznačujúcu pohovor do kalendára a druhá ruka držiaca mobil

Nesnažte sa zaujať všetkých

Ak si myslíte, že úlohou dobrej pracovnej inzercie je priviesť do vašej kancelárie veľké množstvo uchádzačov, zamyslite sa poriadne. Kvantita uchádzačov znamená len hŕbu papierovačiek a mnoho hodín strávených neúspešnými pohovormi. Nestrácajte čas s tými nesprávnymi kandidátmi a zamerajte sa radšej na kvalitu. Cieľom úspešnej inzercie je predsa zaujať len tých ľudí, ktorí spĺňajú všetky kritériá pre danú pozíciu a vďaka svojim schopnostiam sú predpokladom prínosu pre vašu firmu.

Buďte konkrétni

Ak na váš inzerát reagujú desiatky nevhodných kandidátov, pravdepodobne ste boli príliš všeobecní. Je dôležité podrobne definovať už priamo v inzercii, čo je náplňou práce, za čo bude niesť váš budúci zamestnanec zodpovednosť a aké sú od neho očakávania. Nestratíte tak zbytočne čas s tými, ktorých by ste takýmito informáciami možno nepríjemne zaskočili až na samotnom pohovore. Nezabudnite pri formulácii inzerátu použiť taktiež správne kľúčové slová, podľa ktorých váš inzerát nájde presne tá cieľová skupina kandidátov, ktorú hľadáte.

Na LinkedIn-e murára nehľadajte

Úspech vašej inzercie môže do veľkej miery ovplyvniť aj portál, na ktorý inzerciu pridáte. Asi ťažko by ste našli riaditeľa pre nadnárodnú firmu prostredníctvom inzercie uverejnenej v novinách či na inzerčných portáloch, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na predaj. Pouvažujte, kde by ste mali najvyššiu šancu získať presne takých kandidátov, akých potrebujete.

Inzerujte na viac portálov z jedného miesta

Ak nechcete zabíjať čas pridávaním inzercie na pracovné portály, inzerujte na viacero portálov z jedného miesta vďaka HR softvéru RECRU a ušetrite minimálne 50% času. Okrem iných sofistikovaných funkcií vám RECRU ponúka možnosť inzercie pár klikmi na viac ako 1900 pracovných portálov. A to aj vrátane celosvetovo populárnych ako je napríklad LinkedIn, Facebook Jobs, Xing a ďalšie. Vytvorte inzerát priamo v RECRU a jednoducho si vyberte, na ktoré portály ho chcete pridať. Zvýšte dosah rýchlo a jednoducho vďaka RECRU a nájdite toho pravého kandidáta hoc aj na opačnom konci sveta.

gif s horizontálne rolujúcimi logami job portálov ako GitHub, Profesia, teamio, indeed, xing, monster a iné

Recenzie

Naše hodnotenie na porovnávacích portáloch.

5/5
5/5
Best value
95/100
5/5

Naši klienti

Medzi používateľov RECRU patria aj: