fbpx

Ako zabrániť, aby sa z náborára nestal administratívny pracovník

Práca personalistu by bola ideálna, ak by bola výhradne len o hľadaní kandidátov a pohovoroch s nimi. Každá práca má však aj svoje menej zábavné stránky. Jednou z nich je v personalistike práve administratíva.

pišúci prepracovaný muž v košeli a kravate opierajúci si čelo o druhú ruku a pred ním sú hŕby dokumentov

Administratívny pracovník hľadajúci zamestnancov

Áno, uhádli ste. Reč je o náborároch. No bez administratívy sa dnes nezaobíde žiadne povolanie. O to viac to platí pre výberový proces, kde s sa s každým novým kandidátom k náborárovi dostáva aj hŕba nových dát, ktoré je nutné spracovať. Čítanie a triedenie životopisov, manuálne vkladanie údajov do neprehľadných tabuliek, iné rutinné papierovačky, odpovedanie na maily atď. Administratíva tak oberá personalistov denne priemerne o 3-4 hodiny času. Ak na tieto rutinné činnosti nemáte vyhradeného administratívneho pracovníka, neostáva vám nič iné ako sa s touto rolou popasovať. Alebo áno?

Nechajte administratívu na softvér

Neustály technologický rozvoj nestratil svižné tempo ani v HR sfére. Dnes vďaka sofistikovaným funkciám rôznych HR softvérov dokážete čas strávený administratívou skrátiť až na tretinu. Softvér tak rutinné administratívne činnosti dokáže urobiť aj bez vašej prítomnosti alebo umožňuje ich spracovanie tak jednoducho, že vám stačí urobiť pár klikov.

Expert (nielen) na papierovačky

Na trhu sú dnes stovky HR softvérov, ktoré zjednodušujú personálny manažment. Ak sa však chcete čo najrýchlejšie zbaviť práve administratívnych povinností a získať viac času na kandidátov, potom pre vás bude tým najlepším administratívnym pomocníkom práve HR softvér RECRU. Ako dlho by vám trvalo prečítať životopis kandidáta, manuálne vpísať všetky informácie do tabuliek a zaevidovať všetky potrebné dokumenty? S RECRU vám to potrvá pár sekúnd. RECRU za vás bude automaticky nahrávať životopisy prichádzajúce do vašej schránky, roztriedi ich obsah a bez vašej prítomnosti bude vytvárať a aktualizovať prehľadnú databázu kandidátov, v ktorej sa nemáte šancu stratiť. Toto všetko dokáže urobiť asi za 0,07 sekundy. Čas už nestratíte ani individuálnou prípravou dokumentov. RECRU umožňuje vytvorenie šablóny s automatickou personalizáciou údajov, ktorú môžete následne hromadne kandidátom rozoslať. To zďaleka nie je všetko. Umožňuje tiež napríklad správu GDPR, automatické odpovede na reakcie, testovanie, automatické vyhodnocovanie testov a dotazníkov a mnoho ďalšieho. Nedovoľte, aby sa z vás stal len administratívny pracovník a ušetrite viac ako 30% času na dôležitejšie veci. Získajte RECRU a staňte sa ozajstným náborárom.

Recenzie

Naše hodnotenie na porovnávacích portáloch.

5/5
5/5
Best value
95/100
5/5

Naši klienti

Medzi používateľov RECRU patria aj: