fbpx

Ako zvládnuť veľký nábor po pandémii koronavírusu

Najväčšou hybnou silou zmien na trhu práce sú najmä nepredvídateľné okolnosti. Pandémia koronavírusu prinútila mnoho zamestnávateľov k hromadnému prepúšťaniu zamestnancov, ktorí vytlačili krivku nezamestnanosti zas o čosi vyššie. Po kritických dvoch vlnách pandémie a slabšom dopyte po zamestnancoch to na pracovných portáloch opäť ožíva. Je teda predpokladom, že HR oddelenia veľkých firiem či personálne agentúry budú mať v najbližšej dobe plné ruky práce s prijímaním nových zamestnancov. Ako však takýto veľký nábor zvládnuť rýchlo a čo najefektívnejšie?

detail na štyri drevené kocky, pričom na každej je jedno písmeno a spolu tvoria slovo HIRE

Vsaďte na vyspelé riešenia

Jednou z možností je prijať ďalších piatich personalistov. Oveľa jednoduchším a múdrejším riešením v dobe, keď je čas rozhodujúcou veličinou, je však automatizácia čo najväčšieho množstva procesov. Dnes je využitie umelej inteligencie v HR jedným z najlacnejších riešení. Namiesto ďalších zamestnancov si tak stačí zaplatiť softvér. Ten mnohé procesy urobí za vás alebo ich aspoň zjednoduší natoľko, že ušetríte spustu času na dôležitejšie veci. Dnešné HR softvéry poskytujú personalistom automatizáciu náboru a umožňujú mnohé procesy ako:

  • kvalitatívna analýza uchádzačov a ich vyhodnotenie vhodnosti na obsadzovanú pozíciu
  • testovanie schopností uchádzačov a spracovanie výsledkov
  • získavanie informácií o uchádzačoch z dostupných portálov
  • spracovanie prichádzajúcich životopisov do databázy
  • hromadná inzercia pracovných ponúk
  • spracovanie administratívy a dokumentov
  • hromadné rozosielanie odpovedí na reakcie uchádzačov
  • virtuálna komunikácia s kandidátmi a iné.

Samozrejme, umelá inteligencia bude stále na isté povolania prikrátka a nikdy nezastúpi ľudský faktor. No aj kvalifikovaní personalisti s dlhoročnými skúsenosťami ocenia každý vynález, ktorý im s veľkým náborom môže pomôcť.

Veľký nábor hravo s RECRU

Týmito a ďalšími skvelými funkciami sa pýši aj HR softvér RECRU, ktorý je pre veľké nábory ako stvorený. Vďaka umelej inteligencii ponúka RECRU svojim klientom sofistikované funkcie, ktoré umožnia skrátiť čas výberového procesu až na tretinu. Tento softvér ponúka plne automatizované a digitalizované procesy, vďaka ktorým zvládnete každý krok náboru pár klikmi a za pár sekúnd. Mnoho procesov výberového procesu je tak vďaka vyspelej technológii RECRU zjednodušených natoľko, že ich zvládnete spraviť za menej ako 50% pôvodného času. Dajte šancu umelej inteligencii a zvládnite veľký nábor ľavou zadnou s RECRU.

Recenzie

Naše hodnotenie na porovnávacích portáloch.

5/5
5/5
Best value
95/100
5/5

Naši klienti

Medzi používateľov RECRU patria aj: